30 lat BUDKI SUFLERA

2004-03-01 (1 z 3)
Budka Suflera i Jonathan Carroll
Budka Suflera i Jonathan Carroll
(1 z 3)

W marcu 2004 BUDKA SUFLERA obchodzić będzie 30-lecie obecności na polskiej scenie muzycznej. Przez ten czas grupa nagrała 22 albumy.

1 czerwca ukaże się nowy dwupłytowy krążek Budki Suflera podsumowujący dokonania zespołu. Autorem tekstów do dwóch piosenek ("Breathing You" oraz "Dancing with Ghosts") jest amerykański pisarz JONATHAN CARROLL (m.in. Kraina Chichów, Dziecko na Niebie, Kości Księżyca, Poza ciszą).

Płyta zatytułowana BYŁO I JEST zawierać będzie nowe aranżacje starych utworów + piosenki premierowe.

- Pisanie tekstów do piosenek Budki Suflera było miłym oderwaniem się od pracy nad powieścią, którą właśnie kończę - powiedział Carroll w trakcie konferencji w warszawskim klubie Dekada.

Dwie singlowe piosenki Budka Suflera nagrała w Village Studio w Los Angeles(nagrywali w nim m.in. Beatlesi, Jimmy Hendrix, Pink Floyd). Płyta powstaje z udziałem uznanych muzyków. Na gitarze Steve Lukather, który towarzyszył Carlosowi Santanie, Ericowi Claptonowi czy Eltonowi Johnowi. Na basie Marcus Miller znany m.in. ze wspólnych płyt z Milesem Davisem. Za perkusją zasiadła Sheila E., która nagrywała z Prince'em.

Na tegorocznym festiwalu w Opolu Budka będzie miała godzinny recital.

Recenzje czytelników

Dodaj komentarz do newsa i podziel się swoją opinią.

Wszystkie publikowane na portalu Vipnews.pl recenzje czytelników są ich prywatnymi opiniami. Vipnews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.
GetClicky