Alicja Borkowska: partnerka jurora IDOLA podbija Londyn

2004-08-02 (1 z 3)
Alicja Borkowska
Alicja Borkowska
(1 z 3)

Mało znana polska aktorka - Alicja Borkowska - otrzymała główną rolę w londyńskim musicalu KLEOPATRA. Premiera na początku przyszłego roku w prestiżowym National Theatre.

W Polsce grywała tzw. ogony. Jej ręce i nogi wystąpiły w serialu KASIA i TOMEK.

Podczas castingu do KLEOPATRY pokonała 200 konkurentek. Zaśpiewała a capella po rosyjsku romans Aleksandra Wertyńskiego, piosenkę Elli Fitzgerald i argentyńskie tango.

- O castingu dowiedziałam się z brytyjskiego serwisu internetowego, który informuje o wszystkich tego typu przesłuchaniach w Londynie. Postanowiłam spróbować swoich sił, chociaż nie liczyłam za bardzo, że uda mi się zdobyć tę rolę - powiedziała Borkowska "Gazecie".

A potem? Potem zrezygnowała z roli. Reżyser musicalu Timothy Walker musiał ponownie szukać odpowiedniej kandydatki. I nie znalazł równie dobrej co Borkowska. - Jeszcze raz zaproponował mi udział w tym przedsięwzięciu. Ale i wtedy musiałam odmówić. Dopiero kiedy niedawno po raz trzeci zapytano mnie o to samo, stwierdziłam: a co tam, do trzech razy sztuka, skoro tak bardzo im zależy, to może coś z tego dobrego wyjdzie.

Borkowska znana jest m.in. z musicalu METRO. Tam wypatrzył ją Wiktor Kubiak - biznesmen i producent spektaklu. Została jego żoną. Mieszkali w Londynie. Wtedy Borkowska uczyła się aktorstwa w londyńskiej filii słynnego Actors Studio Lee Strasbergera pod okiem Judy Dench i Emmy Thompson.

Studiowała konserwację zabytków na wydziale archeologii University of London. Odbyła kilkumiesięczną praktykę u szewca-artysty Jimmy'ego Choo, gdzie ręcznie ozdabiała buty dla m.in. Kylie Minogue.

Obecnie związana jest z Robertem Leszczyńskim. Mają kilkumiesięczną córeczkę Vesnę.

Recenzje czytelników

Dodaj komentarz do newsa i podziel się swoją opinią.

Autor: jej była koleżanka:), 2010-01-15 17:09:54

borkowska jest ZAZDROSNĄ BABĄ KTORA OBGADUJE EDYTĘ GÓRNIAK BO JEST ZADZROSNA O JEJ TALENT !!! JAK CZYTAM JEJ WYPOWIEDZI ROBI MI SIE NIE DOBRZE, KARIERA W ANGLII !!!! KLEOPATRA !!:) ROBI WSZYSTKO BY ZNISZCZYC KOIGOŚ BO SAMA NIC NIE OSOAGNELA POKAZUJE TYLKO KAWALKI CIALA W FILMIKACH, GŁOSU TEZ NIE MA ...I NIE WIEM SKAD TE ARTYKULU O NIEJ I PO CO !!:) BO MA ZROBILA SOBIE Z DZIECKO Z LESZCZYŃSKIM I ZYŁA Z KUBIAKIEM ...POPROSTU TO ZAŁOSNE -I TAK NIGDY NIE DOROSNIESZ EDYCIE GÓRNIAK DO PIĘT ZAZDROŚNICO!!!!!!

Wszystkie publikowane na portalu Vipnews.pl recenzje czytelników są ich prywatnymi opiniami. Vipnews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.
GetClicky